Gidsen

Wat is een goede conversieratio voor een landingspagina? Benchmarks per sector

Een goede conversieratio voor een landingspagina ligt boven de mediaan van je sector en je verkeersbron. Over alle sectoren is de mediaan 6,6 procent, en 10 procent of meer geldt als goed, volgens de analyse van 41.000 landingspagina’s door Unbounce. SaaS-pagina’s zitten lager met 3,8 procent, eventpagina’s hoger met 12,3 procent.

Door Anthony Roose 6 min leestijd

Illustratie van een browservenster met een landingspagina: een donkere titelbalk, twee grijze tekstregels, een mintgroene knop en een lichte mintgroene afbeelding. Rechts een staafdiagram met negen smalle staven in pastelmint en lichtgrijs, met een gestippelde mintgroene benchmarklijn erdoor; de hoogste staaf helemaal rechts is felgroen.
De mediane landingspagina converteert 6,6 procent van haar bezoekers. Je sector legt de lat hoger of lager.

Kort samengevat

  • Een goede conversieratio voor een landingspagina ligt boven de mediaan van je sector. Over alle sectoren zet Unbounce die mediaan op 6,6 procent.
  • De sector verlegt de lat meer dan wat ook: SaaS-pagina’s converteren met een mediaan van 3,8 procent, pagina’s voor events en entertainment met 12,3 procent, volgens Unbounce.
  • De verkeersbron verlegt hem ook. Bezoekers via e-mail converteren gemiddeld met 19,3 procent, bezoekers via betaalde zoekadvertenties met 10,9 procent.
  • Koop je meer verkeer, kijk dan eerst naar de pagina. Pagina’s geschreven op het leesniveau van 11 tot 13 jaar converteren met 11,1 procent, tegenover 5,3 procent voor tekst op professioneel niveau.

Wat is de conversieratio van een landingspagina?

De conversieratio van een landingspagina is het aandeel bezoekers dat de ene actie uitvoert waar de pagina om vraagt: een aankoop, een inschrijving, een geboekt gesprek, een download. Deel het aantal conversies door het aantal bezoekers en vermenigvuldig met 100. Een pagina met 1.000 bezoekers en 50 inschrijvingen converteert met 5 procent.

Het is niet hetzelfde cijfer als de e-commerce-conversieratio van een webshop, die bestellingen deelt door alle bezoeken aan de hele winkel. Dat cijfer ligt veel lager: Dynamic Yield zet het wereldwijde gemiddelde op 2,66 procent en Statista op 1,4 procent voor het eerste kwartaal van 2026, allebei geciteerd in het e-commerce-benchmarkoverzicht van Shopify. Vergelijk een landingspagina alleen met benchmarks voor landingspagina’s.

De benchmarks hieronder zijn medianen: de ratio van de pagina in het midden van de steekproef. Een paar pagina’s met extreme ratio’s trekken een gemiddelde omhoog. De mediaan blijft staan.

Conversieratio’s van landingspagina’s per sector

Unbounce analyseerde 41.000 landingspagina’s in het vierde kwartaal van 2024. Dit zijn de mediane conversieratio’s per sector.

SectorMediane conversieratioTegenover de mediaan van 6,6 procent
SaaS3.8%2,8 punten lager
E-commerce4.2%2,4 punten lager
Reizen en horeca4.8%1,8 punten lager
Gezondheid en welzijn5.1%1,5 punten lager
Zakelijke en professionele diensten6.1%0,5 punten lager
Juridisch6.3%0,3 punten lager
Financiële diensten8.3%1,7 punten hoger
Onderwijs8.4%1,8 punten hoger
Events en entertainment12.3%5,7 punten hoger

De spreiding volgt de grootte van de vraag. Je inschrijven voor een gratis event kost een bezoeker een minuut. Een softwaretrial kost een e-mailadres en een wachtwoord. Een aankoop kost geld.

Wat is een goede conversieratio?

  • Onder de mediaan van je sector. De helft van de pagina’s in je sector doet het beter. Kijk naar de pagina voor je naar de advertenties kijkt.
  • Rond de mediaan. Normaal voor je sector. De volgende winst komt uit het eerste scherm en het aanbod.
  • 10 procent of meer. Unbounce noemt dit goed, over alle sectoren. Voor een SaaS- of e-commercepagina zet het je ver voor de mediaan.

Het doel van de pagina verlegt de lat. Unbounce geeft het voorbeeld van een pagina die met 5 procent converteert: laag voor een nieuwsbriefinschrijving, goed voor een goedkoop product, uitstekend voor een product van $10.000. Nielsen Norman Group zet een goede conversieratio meestal tussen 1 en 10 procent, afhankelijk van wat je telt.

De verkeersbron verandert de benchmark

Dezelfde pagina converteert anders voor andere bezoekers. In de data van Unbounce converteren bezoekers via e-mail gemiddeld met 19,3 procent, via betaalde sociale media met 12 procent en via betaalde zoekadvertenties met 10,9 procent. Voor Google Ads zet LocaliQ de gemiddelde conversieratio in 2026 op 8,83 procent.

Het toestel telt ook mee. Mobiel bracht 83 procent van de bezoeken in de steekproef van Unbounce, en desktop converteerde 8 procent beter. Splits je ratio per bron en per toestel voor je die met een benchmark vergelijkt.

Waarom een pagina onder de benchmark converteert

Een bezoeker die het aanbod in de eerste seconden niet begrijpt, converteert niet, in welke sector ook. Bezoekers vertrekken vaak binnen 10 tot 20 seconden als de waarde niet duidelijk is, volgens Nielsen Norman Group. De titel, de regel eronder en de knop beslissen het grootste deel van de uitkomst.

Eenvoudige woorden helpen. Unbounce vond dat pagina’s geschreven op het leesniveau van 11 tot 13 jaar converteren met 11,1 procent, meer dan het dubbele van de 5,3 procent van pagina’s op professioneel niveau. De gids over waarom een website niet converteert geeft zeven oorzaken die je in het eerste scherm ziet.

Waar je naar mikt, per type pagina

Heb je een SaaS-pagina

Je mediaan is 3,8 procent, de laagste in de data van Unbounce. Haal die eerst voor je jezelf meet aan de 6,6 procent, en test de trialpagina en de demopagina apart.

Verkoop je een dienst

Zakelijke en professionele diensten converteren met een mediaan van 6,1 procent, juridische diensten met 6,3 procent. De conversie is meestal een formulier of een geboekt gesprek, dus tel de velden van het formulier en zet bewijs naast de knop.

Heb je een webshop

Meet een productlandingspagina aan de e-commercemediaan van 4,2 procent, niet aan het gemiddelde van 2,66 procent voor de hele winkel. Een campagnepagina onder 4,2 procent heeft een probleem op de pagina. Een conversie-optimalisatie-audit loopt de rest van het traject door.

Veelgestelde vragen

Wat is een goede conversieratio voor een landingspagina?

Alles boven de mediaan van je sector. Over alle sectoren is de mediaan 6,6 procent, en Unbounce noemt 10 procent of meer goed. SaaS- en e-commercepagina’s zitten lager, op 3,8 en 4,2 procent.

Is een conversieratio van 2 procent goed voor een landingspagina?

Nee. Het ligt onder de mediaan van elke sector in de data van Unbounce, waar SaaS met 3,8 procent het laagst is. Voor een hele webshop ligt 2 procent dicht bij het gemiddelde van 2,66 procent dat Dynamic Yield meldt.

Hoe bereken je de conversieratio van een landingspagina?

Deel het aantal conversies door het aantal bezoekers en vermenigvuldig met 100. 30 inschrijvingen op 1.200 bezoekers is 2,5 procent. Tel één type conversie per pagina: de actie waar de pagina om vraagt.

Wat is de gemiddelde conversieratio van een SaaS-landingspagina?

De mediane SaaS-landingspagina converteert met 3,8 procent, volgens de analyse van 41.000 pagina’s door Unbounce. Dat is de laagste van de negen sectoren in het rapport.

Waarom is de conversieratio van mijn landingspagina laag?

Meestal omdat bezoekers het aanbod niet begrijpen in de eerste vijf seconden, of omdat de pagina niet past bij de advertentie die hen stuurde. Toon het eerste scherm vijf seconden aan een onbekende en vraag wat je verkoopt. Kan die het niet zeggen, pas dan eerst de titel aan.

Ontdek waarom je pagina onder de benchmark zit

De gratis test toont wat een onbekende in vijf seconden van je landingspagina begrijpt. De Above the Fold Audit doet dat voor elke pagina die de verkoop maakt.